22 czerwiec 2020

W Polskę ruszają mobilne punkty rekrutacyjne do wojska

fot. PAP
W ramach kolejnego etapu kampanii "Zostań Żołnierzem RP" prowadzonej przez MON w poniedziałek rozpoczęły pracę mobilne punkty rekrutacyjne. Do końca wakacji będą służyły informacją i poradą osobom zainteresowanym służbą w Wojsku Polskim, nauką w liceach wojskowych i wojskowych uczelniach wyższych.
REKLAMA

W pierwszym dniu kampanii żołnierzy Wojska Polskiego można będzie spotkać m. in. w mobilnych punktach rekrutacyjnych w Rzeszowie (ul. Księdza Jałowego 23 A), Bydgoszczy (Wyspa Młyńska przy teatrze letnim), we Wrocławiu (ul. Oławska) oraz w Trzebiatowie (ul. Rynek 1).

Mobilne punkty będą pojawiały się w całym kraju. Do końca wakacji odwiedzą wszystkie województwa. Z osobami zainteresowanymi służbą wojskową będą rozmawiać przedstawiciele Wojskowych Komend Uzupełnień, żołnierze jednostek liniowych i podchorążowie.

Resort obrony podkreśla, że systematyczne zwiększanie liczebności Wojska Polskiego jest jednym z priorytetów jego działania. Informuje też, że dzięki prowadzonej rekrutacji w ramach kampanii Zostań Żołnierzem RP od 14 października 2018 r., czyli od rozpoczęcia kampanii do stycznia 2020 roku złożono ponad 43 tysiące wniosków o powołanie do służby wojskowej.

15 czerwca rozpoczęły się także szkolenia rezerw oraz szkolenia w ramach służby przygotowawczej. Wojsko Polskie dla ochotników przygotowało ponad 20 tys. miejsc w 40 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju.

W trakcie szkoleń rezerwiści mogą liczyć na miesięczne wynagrodzenie od 3,5 tysiąca złotych, a osoby dla których będzie to pierwszy kontakt z wojskiem będą otrzymywać miesięczne wynagrodzenie w wysokości 1,2 tys. zł plus dodatkowe 2,6 tys. zł na zakończenie ćwiczeń. W trakcie ćwiczeń, rezerwiści i kandydaci na żołnierzy otrzymają pełne wyżywienie i będą kwaterowani na terenach jednostek.

Informacje na temat służby w Wojsku Polskim, szczegóły kampanii "Zostań Żołnierzem RP" i harmonogram kolejnych spotkań na stronie - https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/zostan-zolnierzem-rp. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ mok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
śląskie
118593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bytomiu

kiedy
2021-01-30 17:00
miejsce
Bytomskie Centrum Kultury, Bytom,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 16:00
miejsce
Bytomskie Centrum Kultury, Bytom,...
wstęp biletowany