Wyposażenie Wnętrz / Remonty artykuł sponsorowany
15 czerwiec 2020

Piękny balkon tanim kosztem

fot. nadesłane
Od kiedy dużo więcej czasu spędzamy w domu, większą wagę przykładamy do wyglądu i funkcjonalności naszych wnętrz. W marcu Polacy masowo zaczęli remontować mieszkania. Nadchodzące lato to idealna okazja do pójścia o krok dalej i urządzenia przytulnego balkonu. Eksperci hapipożyczek sprawdzili, jak niskim kosztem odmienić balkon i zyskać dodatkową przestrzeń do relaksu.
Urządzenie funkcjonalnego i pięknego balkonu to doskonały pomysł, jeśli ta część mieszkania służyła nam do tej pory wyłącznie do suszenia prania lub przechowywania niepotrzebnych rzeczy.

W Internecie możemy zleźć morze zdjęć nastrojowych balkonów, na których można pić kawę, czytać książki lub relaksować się przy wieczornej lampce wina. Wbrew pozorom, urządzenie tej przytulnej przestrzeni jest tańsze niż mogłoby się wydawać.

Balkony, które od osiedla bądź ulicy dzieli tylko metalowa barierka warto osłonić, by stały się bardziej prywatne. Sprawdzi się tutaj mata trzcinowa, którą znajdziemy w sklepie budowlanym. Za 6 metrów zapłacimy ok. 75 złotych. Przy okazji wizyty w supermarkecie warto odwiedzić dział z podłogami.

Większość miejskich balkonów jest wykończona zimnymi i nieprzyjemnymi kafelkami, które łatwo przykryć sztuczną trawą, miękką wykładziną PCV lub łatwymi w montażu płytkami imitującymi drewno. Za 5 metrów kwadratowych zapłacimy odpowiednio ok. 60 złotych, 125 złotych i 600 złotych.

Kluczem do komfortowej przestrzeni na balkonie są wygodne meble. Ich ceny w supermarketach i sklepach internetowych mogą jednak odstraszać. Tańszym i bardziej ekologicznym rozwiązaniem będą modne meble zrobione samodzielnie z europalet, które można kupić za kilkadziesiąt złotych od sztuki i tym samym dać im drugie życie. Średni koszt materiałów potrzebnych do przemienienia ich w gustowną kanapę lub stolik - czyli palet, wkrętów, papieru ściernego i środka do impregnacji – to ok. 120-150 złotych. W Internecie bez problemu i dodatkowych opłat znajdziemy prostą instrukcję, która pomoże nam je wykonać. Zestaw wygodnych poduszek do wykończenia kanapy znajdziemy w przedziale 40-200 złotych.

Aby balkon był uroczy i przytulny, będą też potrzebne stylowe dodatki i dekoracje. Nie muszą jednak kosztować majątku. Za klimatyczne, zwłaszcza wieczorami, girlandy zapłacimy ok. 50-100 złotych. Dekoracyjne lampiony na świece znajdziemy już od kilkunastu złotych za sztukę. Na każdym balkonie świetnie sprawdzą się także kwiaty i rośliny, które sprawią, że poczujemy się jak w ogrodzie. Tanich rozwiązań warto szukać na wyprzedażach w supermarketach i na giełdach kwiatowych. Za 100 złotych bez wątpienia uda nam się kupić kilka sztuk, dzięki czemu nasz balkon nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Podsumowując, z wyliczeń ekspertów hapipożyczek wynika, że urządzenie średniej wielkości balkonu to koszt od ok. 600 do 1400 złotych. To niedużo, biorąc pod uwagę, że większość z tych rzeczy zostanie z nami przynajmniej na kilka sezonów, a zbliżające się długie, letnie wieczory spędzimy w klimatycznym zakątku swojego mieszkania.

O hapipożyczkach:
Firma IPF Polska Sp. z. o.o., należy do notowanej na londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy International Personal Finance PLC, której korzenie sięgają 1880 roku, firma jest liderem na rynku pożyczek konsumenckich w Europie Środkowowschodniej, Meksyku oraz Finlandii, Estonii, Łotwie i Australii.

Spółka IPF Polska Sp. z o.o. powstała w grudniu 2014 r. w Warszawie i oferuje pożyczki pod marką hapipożyczki.
W marcu 2015 roku Grupa IPF PLC z siedzibą w Leeds (UK) kupiła fińską spółkę MCB Finance operującą w krajach bałtyckich oraz Australii. Akwizycja spowodowała połączenie IPF Polska Sp. z o.o. i MCB Finanse i nowa firma rozpoczęła działalność pod nazwą IPF Digital, a hapipożyczki weszły w skład portfolio marek i produktów zarządzanych przez IPF Digital. Dziś IPF Digital oferuje swoje pożyczki w 8 krajach: Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Polska, Hiszpania, Meksyk oraz Australia i przygotowuje się do ekspansji na kolejne rynki międzynarodowe.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
118593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bytomiu

kiedy
2021-01-30 17:00
miejsce
Bytomskie Centrum Kultury, Bytom,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 16:00
miejsce
Bytomskie Centrum Kultury, Bytom,...
wstęp biletowany