26 czerwiec 2020

Poczta Polska: ostatni dzień na wrzucenie pakietu wyborczego do skrzynki pocztowej

fot. PAP
Piątek jest ostatnim dniem na wrzucenie pakietu wyborczego do skrzynki pocztowej - przypomina Poczta Polska. Jak dodano, do czwartku 25 czerwca urzędy przekazały blisko 170 tys. pakietów, które pocztowcy doręczali w tym tygodniu do wyborców głosujących korespondencyjnie.
REKLAMA

Jak podała Poczta Polska, po 26 czerwca wyborcy mogą odnieść swój głos bezpośrednio do właściwej okręgowej komisji wyborczej w dniu głosowania, czyli w najbliższą niedzielę 28 czerwca br.

"W ciągu tego tygodnia Poczta Polska obsłużyła ok. 170 tys. pakietów doręczanych do skrzynek lub +do drzwi lokalu+, w zależności od dyspozycji umieszczonej na kopercie. Pakiety doręczały dwuosobowe zespoły pocztowców, specjalne procedury obowiązywały w przypadku doręczania ich do wyborców przebywających na kwarantannie lub izolacji domowej" - poinformowała Poczta Polska w piątkowym komunikacie.

Spółka przekazała, że w ostatnim dniu pocztowcy doręczali pakiety wyborcom dwóch gmin, w których głosowanie odbywa się korespondencyjnie.

"W Baranowie pięć zespołów doręczało dziś jeszcze ok. 1200 pakietów, w Marklowicach ok. 700 wyborczych przesyłek. Doręczane były także pakiety dla wyborców przebywających na kwarantannie" - czytamy.

Spółka przekazała, że 1,7 proc. z obsługiwanych przez Pocztę pakietów zostało zaawizowanych. W tym przypadku wyborca ma tylko jeden dzień na odebranie pakietu oczekującego w placówce pocztowej. Pakiety awizowane w piątek będzie można odebrać w sobotę w godzinach pracy placówki pocztowej.

"Osoby przebywające na kwarantannie w trakcie wyborów korespondencyjnych mają możliwość oddania głosu od razu podczas odbioru pakietu wyborczego. Zespół doręczający pakiety czeka 10 minut na oddanie głosu przez wyborcę do pozostawionej pod drzwiami lub przed posesją mobilnej skrzynki nadawczej dedykowanej do wrzucenia kopert zwrotnych" - napisano.

Poczta Polska przekazała, że pakiety wyborcze, jak również koperty zwrotne, będą przechowywane w bezpieczny sposób m.in.: w kasach pancernych, w zabezpieczonych szafach lub wydzielonych i zabezpieczonych pomieszczeniach.

"Wszystkie pakiety wyborcze, zarówno ze skrzynek pocztowych, jak też te, które nie zostały odebrane z placówek, zostaną w niedzielę 28 czerwca br. przekazane do OKW" - napisano. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
śląskie
118593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bytomiu

kiedy
2021-01-30 17:00
miejsce
Bytomskie Centrum Kultury, Bytom,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 16:00
miejsce
Bytomskie Centrum Kultury, Bytom,...
wstęp biletowany