23 czerwiec 2020

Druga tura wyborów: Andrzej Duda z minimalną przewagą

fot/Rafał Zambrzycki / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)
Jak wynika z ostatniego sondażu IBRIS dla Wirtualnej Polski, Andrzej Duda musi się przygotować na zaciekłą walkę z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim. O wyniku wyborów mogą przesądzić głosy niezdecydowanych.
REKLAMA
Jak czytamy na stronie WP obecnie urzędujący prezydent może liczyć w drugiej turze na 45,6 proc. głosów, natomiast Rafał Trzaskowski na 45,5 proc.

Różnica jest więc minimalna. Z sondażu IBRIS przygotowanym na zlecenie Wirtualnej Polski możemy wywnioskować, że w drugiej turze nastąpiłaby mobilizacja wyborców partii opozycyjnych, z których znaczna część przekierowałaby swoje głosy na prezydenta Warszawy. Aż 97 proc. głosujących na Roberta Biedronia wsparłoby w drugiej turze Rafała Trzaskowskiego. Wśród wyborców innych kandydatów poparcie na reprezentanta KO przedstawia się następująco: 74 proc. wyborców Szymona Hołowni, 70 proc. wyborców Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz 43 proc. wyborców Krzysztofa Bosaka. Andrzej Duda mógłby liczyć na poparcie 23 proc. głosujących na Krzysztofa Bosaka, 9 proc. głosujących na Władysława Kosiniaka-Kamysza i 7 proc. głosujących na Szymona Hołownię.

W drugiej turze kluczowe będzie przekonanie niezdecydowanych, których według badania IBRIS jest 5,4. - to o 2,2 proc. więcej niż w poprzednim sondażu przeprowadzonym tydzień temu. Można zatem założyć, że najbliższe dni kampanii będą właśnie skierowane do tej grupy wyborców.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
118593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bytomiu

kiedy
2021-01-30 17:00
miejsce
Bytomskie Centrum Kultury, Bytom,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 16:00
miejsce
Bytomskie Centrum Kultury, Bytom,...
wstęp biletowany