4 lipiec 2020

Luterański ksiądz będzie rozdawał Pismo Święte motocyklistom

fot. PAP
Luterański ksiądz Jan Byrt ze Szczyrku będzie latem ewangelizował motocyklistów. „W niedzielę po nabożeństwie ustawimy stoisko przy kościele i będziemy rozdawali ekumeniczną Biblię, która jest dedykowana zmotoryzowanym” – powiedział duchowny.
REKLAMA

„Zgromadziliśmy kilkadziesiąt sztuk Pisma Świętego w języku polskim. Jest ono ekumeniczne. Składa się z dwóch części. Pierwsza to Ewangelia, drugą część stanowią spisane świadectwa motocyklistów, którzy byli bardzo daleko od Boga, ale odnaleźli jego i sens życia” – powiedział ks. Byrt.

Nowy projekt luterańskiego duchownego potrwa całe lato. „Nasz kościół położony jest przy głównej, malowniczej drodze ze Szczyrku do Wisły. Nie sposób koło nas nie przejechać. Widzimy i słyszymy każdej soboty, i niedzieli setki motocyklistów, którzy wybrali się w Beskidy. Chcemy im podarować +wodę życia+, czyli Biblię. Będziemy je rozdawać do wyczerpania zapasów i bez względu na przynależność kościelną” – zapewnił ks. Jan Byrt.

Ks. Byrt znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów promujących wiarę i sport. W poprzednich latach rozdawał Biblię narciarzom na stokach. Zimą ofiarowuje dzieciom sprzęt narciarski, a latem rowery. Obok kościoła w Szczyrku tworzy ogród, w którym drzewa sadzą politycy, samorządowcy i sportowcy.

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce liczy ok. 70 tys. wiernych. Najliczniejsza grupa luteranów mieszka na Śląsku Cieszyńskim, gdzie trendy reformacyjne dotarły wkrótce po wystąpieniu Marcina Lutra. Diecezja cieszyńska zrzesza ok. 38 tys. wiernych. (PAP)

autor: Marek Szafrański

szf/ par/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
śląskie
118593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bytomiu

kiedy
2021-01-30 17:00
miejsce
Bytomskie Centrum Kultury, Bytom,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 16:00
miejsce
Bytomskie Centrum Kultury, Bytom,...
wstęp biletowany