7 lipiec 2020

Prezydent w Suwałkach: Dopiero od pięciu lat rodzina jest w centrum zainteresowania polskich władz

fot. PAP
Dopiero od pięciu lat rodzina rzeczywiście znajduje się w centrum zainteresowania i pod szczególną opieką ze strony polskich władz, dzięki polityce ukierunkowanej na człowieka i na polską tradycyjną rodzinę wielopokoleniową - przekonywał we wtorek w Suwałkach prezydent Andrzej Duda.
REKLAMA

Na spotkaniu wyborczym Duda podkreślał, że Polacy są na progu decyzji "o tym, jak będą układały się polskie sprawy". Mówił, że pięć lat jego kończącej się prezydentury było czasem, w którym nastąpiła zmiana priorytetów politycznych w stosunku do tego, co było w Polsce za czasu rządów koalicji PO-PSL.

"To było przede wszystkim ukierunkowanie polityki na człowieka i na rodzinę, chyba po raz pierwszy w naszej historii po 89 roku była to rzeczywiście wytężona realizacja zobowiązań wyborczych - moich i Zjednoczonej Prawicy" - powiedział prezydent.

Zaznaczył, że "choć przykro to mówić, trzeba było zacząć od tego, by w ogromnym stopniu zlikwidować w Polsce biedę". "I to się udało; przez pięć lat wyprowadziliśmy z nędzy, dosłownie, 1 mln 200 tys. ludzi w naszym kraju" - stiwerdził Duda. Według niego "mamy w tej chwili społecznie najlepszą sytuację w naszej historii", a bieda dzieci została zredukowana o 90 proc. dzięki wprowadzeniu programów 500 plus, 300 plus, tzw. 13. emeryturze oraz podwyżce najniższych wynagrodzeń.

"Stało się tak dzięki polityce ukierunkowanej na człowieka i na rodzinę, na polską tradycyjną rodzinę wielopokoleniową" - powiedział prezydent. Według niego "ci, którzy chcą na powrót zdobyć władzę w naszym kraju, podwyższali wiek emerytalny i prowadzili polityką, która zaprzeczała polskim wartościom konstytucyjnym", a w szczególności - nakazowi, by rodzina i dzieci były pod szczególną ochroną państwa.

Duda przekonywał, że "dopiero od pięciu lat rodzina rzeczywiście znajduje się w centrum zainteresowania i pod szczególną opieką ze strony polskich władz".

autorzy: Wiktoria Nicałek, Jacek Buraczewski

wni/ bur/ mok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
śląskie
118593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bytomiu

kiedy
2021-01-30 17:00
miejsce
Bytomskie Centrum Kultury, Bytom,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 16:00
miejsce
Bytomskie Centrum Kultury, Bytom,...
wstęp biletowany