1 lipiec 2020

Przestępstwo na „policjanta”. Kolejny senior stracił oszczędności

fot. KMP w Bytomiu
Oszuści działający metodą „na policjanta” nie odpuszczają. Tym razem udało im się okraść 88-letniego mieszkańca Bytomia. Mężczyzna, niestety, uwierzył fałszywemu funkcjonariuszowi i przelał na wskazane konto oszczędności. Apelujemy o rozwagę. Nie dajmy się oszukać!
REKLAMA

W poniedziałek do mieszkania 88-latka przy ul. Armii Krajowej zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Mężczyzna w rozmowie przekonał seniora, aby ten na potrzeby prowadzonego śledztwa przelał na wskazane konto pieniądze. Bytomianin zaufał rozmówcy i zrobił, jak prosił oszust. W ten sposób stracił prawie 5 tys. złotych oszczędności. Dopiero po pewnym czasie senior zorientował się, że został oszukany.

 

Po raz kolejny ostrzegamy i przypominamy:

- Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem.

- Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach. Jeżeli odebrałeś taki telefon, bądź pewien, że dzwoni oszust.

- Nigdy na czyjeś zlecenie nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku, nie zaciągaj kredytów i nie ujawniaj swoich danych osobowych, numerów PIN, haseł.

- Po rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego i opowiedz o zdarzeniu.

- Poinformuj policję! Każdą próbę wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać w dowolnej jednostce lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112 czy 997.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
118593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bytomiu

kiedy
2021-01-30 17:00
miejsce
Bytomskie Centrum Kultury, Bytom,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 16:00
miejsce
Bytomskie Centrum Kultury, Bytom,...
wstęp biletowany