29 lipiec 2020

Jazda na „SUWAK” z bytomską drogówką

fot. KMP w Bytomiu
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierujących pojazdami oraz w trosce o ich bezpieczeństwo na ulicy Strzelców Bytomskich, w rejonie wiaduktu kolejowego, wprowadzono zmiany inżynieryjne polegające na wdrożeniu przysłowiowej „jazdy na suwak” lub tzw. „jazdy na zamek”. Rozwiązanie to powstało z inicjatywy bytomskiej drogówki przy współpracy z władzami miasta
REKLAMA

Jazda na tzw. “suwak” to metoda dojazdu do zwężenia jezdni, polegająca na kontynuowaniu ruchu na obu pasach do samego momentu zwężenia, a następnie przepuszczania przez każdy pojazd jednego pojazdu z pasa, który się kończy. Pamiętać jednak należy, że zmieniając zajmowany pas ruchu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie mamy pierwszeństwa przejazdu i mamy obowiązek zachowania szczególnej ostrożności oraz wyraźnego sygnalizowania manewru.

To innowacyjne rozwiązanie wprowadzono z inicjatywy bytomskiej drogówki na ulicy Strzelców Bytomskich, w rejonie wiaduktu kolejowego. W tym celu policjnaci opracowali krótki film instruktażowy mający na celu zobrazowanie prawidłowego zachowania kierowcy w w/w sytuacji.

Przypominamy również o zmianach organizacyjnych ruchu na ul. Strzelców Bytomskich tj.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
118593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bytomiu

kiedy
2021-01-30 17:00
miejsce
Bytomskie Centrum Kultury, Bytom,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 16:00
miejsce
Bytomskie Centrum Kultury, Bytom,...
wstęp biletowany