7 lipiec 2020

Adamczyk: nowa stacja Warszawa Zachodnia zabezpieczy potrzeby ruchu pasażerskiego

fot. PAP
Nowoczesna stacja Warszawa Zachodnia pozwoli zabezpieczyć pełne potrzeby jeśli chodzi o ruch pasażerski - mówił we wtorek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Podkreślił, że warszawiacy czekali na tę inwestycję od wielu lat.
REKLAMA

Szef resortu infrastruktury brał udział w podpisaniu umowy na modernizację stacji kolejowej Warszawa-Zachodnia.

"Nowoczesna stacja to przede wszystkim bezpieczeństwo dla podróżnych, wsparcie dla tych, którzy z powodu różnych ułomności nie są w stanie pokonać wielu barier architektonicznych" - powiedział Adamczyk. Dodał, że to będzie stacja, "która pozwoli zabezpieczyć pełne potrzeby jeśli chodzi o ruch pasażerski".

Szef MI podziękował partnerom biznesowym PKP Polskich Linii Kolejowych za "sprawne wsparcie i przygotowanie tego przedsięwzięcia". "Politycy zrobili to, co do nich należy - przygotowali zwykłym mieszkańcom Warszawy inwestycję, która jest oczekiwana od wielu lat. Dzisiaj przyszedł czas na inżynierów" - zaznaczył.

"Dzisiaj warszawiacy będą mogli powiedzieć, że za trzy lata będą dysponowali stacją, która będzie wzorem dla wielu innych państw europejskich, wzorem jak realizować, w jakim zakresie i w jaki sposób nowoczesne inwestycje kolejowe" - podkreślił Adamczyk. (PAP)

autor: Magdalena Jarco, Łukasz Pawłowski

maja/ pif/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
śląskie
118593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bytomiu

kiedy
2021-01-30 17:00
miejsce
Bytomskie Centrum Kultury, Bytom,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 16:00
miejsce
Bytomskie Centrum Kultury, Bytom,...
wstęp biletowany